This post is also available in: Arabic English

چم گیر

استفاده از چم گیر با کیفیت با اندازه ی مناسب پین های درایو میتواند سرعت و دقت ماشینکاری را به میزان قابل توجهی افزایش داده و به همان نسبت، زمان و هزینه ماشینکاری را کاهش میدهد. چم گیر ها یک ابزار همه کاره هستند که با آن طیف گسترده ای از عملیات ماشینکاری را میتوان انجام داد.

ماشین کاری خارجی در یک مرحله

چم گیر ها ابزاری هستند که شفت را بین دو مرکز قرار می دهند و با استفاده از چندین پین لبه چاقویی ، قطعه را در جای خود نگه می دارند. به دلیل دور بودن چم گیر ، به اپراتور این امکان را می دهد تا کل قطر خارجی قطعه کار را در یک مرحله ماشین کاری کند. تضمین فوق العاده هم مرکز بودن و زمان تنظیم و اجرا کاهش پیدا میکند . چم گیر ها در درجه اول برای تراشکاری استفاده می شوند وهمچنین می توانند برای کارهای دنده زنی ، فرز و سنگ زنی استفاده شوند.

چم گیر

چم گیرکل قطر خارجی هر قطعه کار را فقط در یک مرحله ماشین کاری میکند ، زیرا نیروی تراشکاری و نیروی کلمپ فقط در پیشانی قطعه کار اعمال می شود. اگر از سه نظام ها استفاده می شود ، هر قطعه نیاز به باز کردن و چرخاندن قطعه جهت ماشینکاری بقیه طول قطعه کار برای تکمیل قطعه کار میباشد. این به معنای توقف های بی مورد و امکان از دست رفتن هم مرکز بودن میباشد.

پین های لبه دار به قسمت پیشانی قطعه نفوذ میکند و با افزایش گشتاور تولید شده توسط ابزار برش عمل ماشینکاری انجام میشود و پین ها حتی عمیق تر به پیشانی قطعه کار نفوذ میکند، در نتیجه کلمپ قابل قبول ایجاد می شود. دقت بیشتر در ماشینکاری مرغک مرکزی چم گیر، محور چرخش را تعیین می کند و پین های لبه دار به پیشانی بسته میشوند .

فقط یک کلمپ نیاز دارد که چرخش قطعه بین دو مرغک ، یک نقطه مرجع واحد برای همه عملیات ایجاد می شود ، اطمینان از دقت بالا در متحدالمرکز بودن پین ها ، که قطعه کار را به صورت محوری قرار می دهند ، با یکنواختی 0.002 اینچ از یک قطعه به قطعه دیگر تحت نیروی یکنواخت دستگاه مرغک قرار می گیرند.

self-centring چم گیر ها به دلیل توانایی و سادگی در عملیات ماشینکاری به زمان بستن کمتری نسبت به سه نظام ها دارند. قطعات را میتوان فقط در چند ثانیه بر روی دستگاه کلمپ نمود . در نتیجه زمان توقف دستگاه را به حداقل میرساند و تولید را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش میدهد. در ماشینکاری اولیه پیشانی انتهایی تراش داده میشود به غیر از مته مرغک، قبل از بستن چم گیر ها نیاز به ماشین کاری نیست.

نحوه عملکرد چم گیرها

چم گیر ها از دو مونتاژ اصلی تشکیل شده اند:

(1) بدنه موقعیت یاب ، که روی نوک اسپیندل قرار می گیرد که دارای یک ساق مخروطی است. 

(2) سر چم گیر اجزای اساسی در سر چم گیر عبارتند از: فنر مرغک مرکزی ، پین های لبه چاقویی یا پین ناخنی و یک محیط جبران کننده که به هر پین اجازه می دهد تا با پیشانی های غیر معمول خود را تنظیم کند.

بستن این ابزار یک عمل ساده دو مرحله ای است. زمانی که نقطه مرکزی فنر دار با قطعه کار درگیر می شود ،مرکز دهی صورت میگیرد و محور دقیق چرخش را ایجاد میکند. همانطور که دستگاه مرغک در قطعه کار درگیر می شود و نیروی محوری اعمال می شود ، نقطه مرکزی هم هنگام نفوذ در قطعه کار، فنر موجود در پایه آن جمع میشود. سپس پین ها با پیشانی مماس میشوند و خود را با سطح آن تنظیم می کنند. افزایش نیروی مرغک باعث می شود که پین ها به سطح قطعه کار نفوذ کنند ، بنابراین عملیات بستن به پایان می رسد. بی نظمی یا خارج از محدوده بودن قطعه کار مشکلی برای درایورها ایجاد نمی کند ، زیرا پین ها توسط یک اتصال خودکار و خود جبران کننده فعال می شود که هر لبه ی تیغه ای پین را قادر می سازد بدون در نظر گرفتن بی نظمی سطح با نیروی برابر نفوذ کند.

چم گیر

داده های انتخاب ابزار

هر سبک از پین ها توانایی پوشش یک دامنه ی خاص از کار ها را دارد. قطر پین های اصلی به صورتی است که میتواند با چهار مدل دیگر تعویض شود. هر سبکی از این پین ها با یک محدوده از قطر خاص سازگار میشود.

چم گیر هیدرولیک دو گانه مجهز به دو مجموعه سوراخ پین است. این انعطاف پذیری داخلی مکان های پین ، همراه با انواع سبک های موجود در پایه پین ، ابزار را قادر می سازد تا طیف گسترده ای از قطر ها را پوشش دهد.

چمگیر

اطلاعات عملیات و نگهداری

اندازه سوراخ مرکزی برای عملکرد مناسب چم گیر:

در حالی که قطر سوراخ مرکز حیاتی نیست ، اگر در انتخاب نقطه مرکزی مناسب برای یک برنامه خاص در نظر گرفته نشود ، می تواند بر عملکرد چم گیر تأثیر منفی بگذارد.

در مورد سوراخ مرکزی کوچک، پین مرکزی به اندازه کافی نمیتواند جمع شود تا نفوذ پایه ها به عمق مورد نیاز انجام شود ( شکل 4 را ببینید) در این حالت پین ها نمیتوانند به پیشانی قطعه کار نفوذ کنند و اتصال صورت نمیگیرد. برعکس اگر سوراخ مرکزی بیش از حد بزرگ باشد قبل از اینکه پین ها با سطح قطعه کار تماس گیرند ، پین مرکزی نمیتواند در قطعه کار به درستی مکان یابی و مستقر شود (شکل 5 را ببینید) در نتیجه قطعه کار با توجه به سایر سوراخ های مرکز به طور غیر عادی تراش داده میشود. اندازه صحیح سوراخ مرکزی (شکل 6) اجازه میدهد مرکز دهی و نفوذ پین به درستی انجام شود و برای عملکرد مناسب چم گیر ، قطر سوراخ مرکزی قطعه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید در حد نیاز در نقطه مرکزی قرار گرفته است.

روغن کاری چم گیر:

برای جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش عمر ابزار ، باید پین مرکزی و پین های ناخنی به صورت دوره ای از بدنه جدا شده و با روان کننده پوشانده شود.

 

چم گیر

اطلاعات عملیات و نگهداری

نصب چم گیر روی دستگاه:

در نصب چم گیر ، دقت و استحکام از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت امکان ، بهتر است آن را مستقیماً در اسپیندل دستگاه نصب کنید.

برای صرفه جویی در زمان نصب و جلوگیری از برداشتن سه نظام ، می توان مستقیماً چم گیر را در سه نظام بست.

قبل ازاستفاده چم گیر، اطمینان حاصل کنید که پایه های آن با توجه به چرخشش ، جهت داشته باشند.

پس از نصب چم گیر بر روی دستگاه ، باید خارج از محور بودن آن بررسی شود. در چم گیر های مورس مخروطی حداکثر خارج از محوریت شعاعی آن نباید از  0.002 اینچ بیشتر باشد. چم گیر های نوع پایه فلنج دارای چهار پیچ تنظیم شده در مرکز هستند که در فواصل 90 درجه در محیط اطراف ساق آن قرار دارند. این پیچ ها اجازه میدهند تا محور شعاعی تنظیم شود و عملا خطای خارج از محوریت را از بین میبرد.

چم گیر

مراقبت و نگه داری:

چم گیر ها بسیارپر قدرت و بدون دردسر هستند اما مانند هر ابزار دقیق ساخته شده ، نباید خارج از توانش مورد استفاده قرار گیرد. براده ها ، آلودگی ها و سایر مواد خارجی به دلیل طراحی خاص آن ، نمی توانند به راحتی در چم گیر نفوذ کنند. بنابراین به ندرت ، نیاز دارد که قطعات آن جدا شده و تمیز شود.

پین های ناخنی و پین های مرکزی دوباره میتوانند شارژ شوند و پس از شارژ مجدد ، برای اطمینان از عملکرد مناسب چم گیر ، نقطه مرکزی را برای جمع شدن اضافی بررسی کنید این کار را میتوان با علامت گذاری نقطه مرکزی در ابزار هنگام بستن کار انجام داد.

با برداشتن کار ، نقطه مرکزی را فشار دهید تا ببینید آیا این علامت در داخل درایور صورت ناپدید می شود یا خیر. در این صورت نقطه مرکزی ، نفوذ کافی دارد.

ما خدمات مجدد را برای پایه های درایو و نقاط مرکزی ارائه می دهیم.

چمگیر

ماشین کاری قطعه کار:

سختی قطعه کار :

به طور کلی اگر سختی قطعه کار بیشتر از 36 نباشد و سختی راکول آن باشد با نفوذ پین در دستگاه مرغک مشکلی وجود نخواهد داشت. اگر سختی بالای 36 و راکول C باشد C بیشتر از باید نیروی دستگاه مرغک افزایش یابد و سطح برش کاهش یابد.  به دلیل افزایش گشتاور نظر به اینکه نیروی گشتاور در کارهای سنگ زنی و هابینگ نقش کمتری دارد غالبا نفوذ پین بر روی قطعه کار کاری با سختی بیش از 42 و سختی راکول نتیجه رضایت بخشی دارد. C برای داشتن عمر طولانی تر از ابزار و بهترین نتیجه ، توصیه می کنیم بیش تر از ظرفیت چم گیر ها فراتر نروید.

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله داده شد اگر میخواهید ضمن حفظ کیفیت ، عرضه و تولید را بهبود دهید. در دنیای رقابتی و بی ثبات امروز ، توانایی تولید باید با حداقل تلاش باشد. چم گیر ها یا همان فیس درایور ها زمان چرخه تولید شما را به نصف کاهش میدهد و میزان تولید و کیفیت را افزایش میدهد.

تماس سریع